20220219-baskan-adayi-eroglunun-projeleri-takdir-topluyor-274139-95ab1c0099c911d26a18

Fethiye Belediye Başkan Adayı Salih Eroğlu, bir yandan sosyal medya hesabından Fethiye halkının sorunlarını dinlerken; diğer taraftan da projelerini paylaşmaya devam ediyor. Başkan Adayı Eroğlu; Fethiye’nin marka, butik, çevreci, akıllı ve konsept bir şehir olacağını vurguladı.

 

20 yıldan bu yana Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Yüksek Mimar Salih Eroğlu, belediyeciliğin ekip işi ve proje yönetme sanatı olduğunu belirtti. Şu zamana kadar hazırladığı çevreci projelerle halkın takdirini kazanan Fethiye Belediye Başkan Adayı Salih Eroğlu, Fethiye halkı ile sürekli olarak sosyal medya üzerinden toplantılar da düzenliyor. Geçtiğimiz günlerde hazırladığı tanıtım videosu ile de adından söz ettiren Başkan Adayı Eroğlu, destekçilerinin her gün gün arttığını belirtti.

 

Fethiye Belediye Başkan Adayı Salih Eroğlu, “Fethiye’de yaşayan halkımızla sosyal medya aracılığıyla iletişim kuruyorum. Sorunlarını ve taleplerini dinleyip, istişarelerde bulunuyoruz. Destekçi sayımız her geçen gün artıyor. Sosyal medyadan paylaştığım tüm projelerim takdirle karşılanıyor. Daha önce de belirttiğim gibi hedefimiz Fethiye’nin marka, butik, çevreci, akıllı ve konsept bir şehir haline gelmesi” dedi.

 

BELEDİYECİLİK PROJE YÖNETME SANATIDIR

Çalışmaları hakkında bilgi aktaran Başkan Adayı Eroğlu, “Belediyecilik ekip ve proje yönetme sanatıdır. Fethiye’mizde farklı özellikleri olan, her türlü görüşe saygılı ve kalbi Fethiye için atan A takımımız ile projelerimizi beraber gerçekleştirmek için yola çıkıyoruz. İletişime geçtiğim vatandaşlarla fikir alışverişi yapıyoruz. Her gün yüzlerce destek mesajı yağıyor. Bu beni mutlu ediyor ve azmimi yükseltiyor” ifadelerini kullandı.

 

FETHİYE’MİZİ GENÇLERLE YÖNETECEĞİZ

Fethiye Belediye Başkan Adayı Salih Eroğlu, “Fethiye Belediye Başkanı olarak kuracağımız gençlik merkezinde, her hafta gençlerimizle buluşacağız. Onlara örnek ve destek olacağız. Gençlerin yaşama kalitesini arttırıp, ilgi alanları doğrultusunda yönlendirmeler yapacağız. Ufuklarını genişletip, sosyal ve nitelikli bireyler olarak hayata hazırlamayı ilke edineceğiz. İlçemizdeki gençlerin kültür ve sanatla buluşma noktası olacak bu merkezler, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda ürettiklerini yine merkez içinde sunma ve sergileme fırsatı bulacaklar” ifadelerini kullandı.

ALTERNATİF SPOR TESİSLERİ

Alternatif spor tesislerinin kazandırılması adına gerekli yatırımların yapılacağına dikkat çeken Başkan Adayı Eroğlu, “Komşu ilimiz Antalya bu konuda rekor kırarken, maalesef ilçemiz bu konuda yetersiz kalmaktadır. İlgili federasyonlarla görüşerek yurtiçinden ve yurtdışından gelecek takımların kamp yapabilecekleri, ilçe tanıtımı ve turizmine katkı sağlayacak alanları belirleyeceğiz. Bu konuda yatırımların yapılmasını sağlayacağız. Bunun yanında dünya ünlü Kelebekler Vadisi üzerine kurulacak olan cam teras ile bölgenin albenisi arttırılacak. Dünya çapında ilgi çekecek base jumping ve bungee jumping festivalleri yapılabilecek” dedi.

 

TURİZM ÇEŞİTLİLİĞİ SAĞLANACAK

Tarım ve yaşlı turizmine yönelik projeleri hakkında bilgiler paylaşan Eroğlu, “Agro (Tarım) turizmi ile ilçemize gelenlere doğayla dost, farklı insanları ve kültürleri tanıyabileceği bir tatil imkanı sunacak. Fethiye’de kuracağımız özel bir tesis ile yaşlı bireylerin yaşama aktif katılmaları sağlanacak. Barınma ihtiyaçlarına alternatif olacak geriatrik yaşlı tatil köyü ile temel sağlık destekleri de alabilecekler. Bunun yanında söz konusu proje ile yurtdışından alternatif turizm imkanı da sağlanacak. Turizmin 12 aya yayılması adına sağlık turizmi yatırımları yapılacak. Böylelikle tedavi olmaya gelen kişiler şehrimizi gezecek ve ekonomiye artı değer sağlayacak” açıklamalarında bulundu.

 

ÇEVRECİ VE AKILLI PROJELER

Fethiye Belediye Başkan Adayı Salih Eroğlu, “Akıllı şehir aydınlatmaları ile yüzde 70’lere varan tasarruf sağlanacak. Güneş enerjili LED’ler ile harekete duyarlı sokak, cadde ve sahil aydınlatmalarını hayata geçireceğiz. Öte yandan ilçe genelindeki kanallarda ve su birikintilerinde bolca bulunan kargı bitkisi, zengin bir enerji kaynağıdır. Bu bitki biodizel üretimi için çok elverişlidir. Kurulacak biodizel üretim tesisi ile kargı bitkisinin yanı sıra pirina gibi diğer ürünler de değerlendirilecektir” dedi.