Fethiye Belediye Başkan Adayı Yüksek Mimar Salih Eroğlu, sürekli iletişimde olduğu Fethiye halkının sorunlarını dinliyor ve proje üretiyor. Kısa bir süre sonra Amerika Birleşik Devletleri’nden, Fethiye’ye dönüş yapacağını belirten Eroğlu; “Bazı şeyleri değiştirmek için Fethiye Belediye Başkanlığına aday oldum” dedi


Gerek sosyal medya hesaplarında gerekse de yayına giren web sitesi www.saliheroglu.com üzerinden projelerini paylaşan Fethiye Belediye Başkan Adayı Yüksek Mimar Salih Eroğlu, Nisan ayı içerisinde Fethiye’de olacağını belirtti. Fethiye’nin marka değerini arttıracak 45 proje hazırladığını kaydeden Başkan Adayı Eroğlu; sosyal medya hesabından düzenlediği canlı yayınlarda Fethiye’den binlerce vatandaş ile sohbet edip; sorunları dinliyor.


Doğup büyüdüğü memleketi Fethiye için bilgi, donanım ve tecrübesini güçlü bir ekiple birleştireceğini söyleyen Fethiye Belediye Başkan Adayı Yüksek Mimar Salih Eroğlu, proje üretmek ve hizmet sunmak için aday olduğunun altını çizdi. Şu zamana kadar tarım, turizm, ticaret ve diğer alanlarda hazırladığı 45 projenin tanıtımını yapan Başkan Adayı Eroğlu; amacının Fethiye’yi hak ettiği noktalara ulaştırmak olduğunu vurguladı.

 

Destek kitlesi her geçen gün artan Fethiye Belediye Başkan Adayı Salih Eroğlu, sosyal medya hesabından düzenlediği canlı yayınlarda binlerce vatandaş ile buluştuğunu ifade etti. Gördüğü ilgi karşısında memnun olduğunu dile getiren Başkan Adayı Eroğlu, profesyonel bir anlayışla hazırlanan web sitesinin de faaliyete geçtiğini bildirdi. Öte yandan Eroğlu, içinde bulunduğumuz Nisan ayı içerisinde Fethiye’de olacağının müjdesini verdi.

 

PROJE ÜRETMEK VE HİZMET SUNMAK İÇİN ADAYIM

Fethiye Belediye Başkan Adayı Salih Eroğlu, “Doğup büyüdüğüm memleketim Fethiye için vizyon, bilgi, donanım, tecrübeyi yeni kan ve enerjiyle bileştirerek güçlü bir ekiple; Fethiye’de yaşayanlarla proje üretmek ve hizmet sunmak için adayım. Daha önce de belirttiğim gibi belediyecilik ciddi bir ekip ve proje yönetme sanatıdır. Halkımız büyük bir ekibimiz olduğunu görecek ve hissedecek. Her mahalle ve bölgede proje müdürlerimiz olacak. Zaman, kalite ve bütçe konularında kontrol mekanizması oluşturulup; aksaklıklara zamanında müdahale edilecek” dedi.

 

HER SEKTÖRE YÖNELİK PROJELER

Tarım, turizm, hayvancılık ve daha birçok sektöre yönelik özel projeler hazırladıklarını aktaran Başkan Adayı Eroğlu, “Projelerimizle ilçemizin marka değerini arttırıp, her sektörden hak ettiği payı almasını sağlayacağız. Turizm alanında bir dünya markasıyız. Tanıtım faaliyetleri ve turizmin kalkınmasına yönelik projelerimiz ile Fethiye’ye ekonomik katma değer sağlayacağız. Böylelikle gençlerimize istihdam olağanı sağlamış da olacağız. Tarımsal ve hayvansal üretim potansiyelimiz oldukça fazla. Sera ve açık alan üretimine yönelik çalışmalar ile ürün çeşitliliği ve verimliği sağlanacak. Organik sebze ve meyve üretimi ile hem çiftçimiz kazanacak hem de halkımız uygun fiyatlardan bunları satın alabilecek” şeklinde ifadeler kullandı.

 

DENİZ YÜZEYİ TEMİZLİK TEKNELERİ İLE TARANACAK

Fethiye Belediye Başkan Adayı Salih Eroğlu, körfez temizliğine yönelik projesi hakkında; “Bildiğiniz gibi Fethiye Körfezi’nin temizlenmesi gerekiyor. Fethiye’de ben çocukluğumda limanda ve Karagözler’de denize girerdim. İnşallah yapacağımız temizlik çalışmasının ardından yeniden denize girilebilecek durumda olacak. Bunun için körfezimiz özel solüsyonlar ile deniz içindeki bakteriler aktif hale getirilip, petrol artıkları temizlenecek.

Kanallardan gelen çamur, konut ve tesislerin kanalizasyonları ile tekne atıklarının denizimize bırakması engellenecek. Sürekli deniz üstü ve altı temizliği robot ve deniz yüzeyi temizlik tekneleri ile taranacak” dedi.

 

AŞIKLAR TEPESİ YENİDEN DÜZENLENECEK

Fethiye’nin seyir terası Aşıklar Tepesi’nin yeniden düzenleneceğini açıklayan Fethiye Belediye Başkan Adayı Salih Eroğlu, “Hazırladığımız proje doğrultusunda, Aşıklar Tepesi yeniden düzenlenecek. Buraya bir halk kafesi yapılacak ve ailecek herkes ziyaret edebilecek” dedi. Öte yandan Fethiye Kart uygulaması ile vatandaşların belediye ile anlaşmalı işyerinden indirimli alışveriş yapabileceğini duyuran Eroğlu; vatandaşlar ile tatilcilerin sahillerde yaşayacağı sorunları takip etmek aynı zamanda koy kirlilikleri ve tekne atıklarını takip etmek üzere turizm ve deniz zabıtası ekibinin kurulacağını belirtti.