salih-eroglu-belediye-adayi-fethiyeyi-marka-sehir-haline-getirecek-45-proje

Fethiye Belediye Başkan Adayı Yüksek Mimar Salih Eroğlu, 7 sektörde Fethiye’yi marka şehir haline getirecek olan 45 projesini açıkladı. Adaylığı her çevreden büyük destek gören Eroğlu, sosyal medya hesabından düzenlediği canlı yayınlarda Fethiye’den binlerce vatandaş ile sohbet edip; sorunları dinliyor.

 

Şu zamana kadar tarım, turizm, ticaret ve diğer alanlarda hazırladığı 45 projenin tanıtımını yapan Fethiye Belediye Başkan Adayı Yüksek Mimar Salih Eroğlu; amacının Fethiye’yi hak ettiği noktalara ulaştırmak olduğunu belirtti. Sosyal medya hesabından düzenlediği canlı yayınlarda projelerini aktaran Başkan Adayı Eroğlu, Fethiye’de yaşayan vatandaşların taleplerini ve çözüm önerilerini dinliyor. İstihdam ve enflasyona dikkat çeken Eroğlu, kurulacak olan yeni tesisler ile iş imkanları sağlanacağını kaydetti.

 

Kendisine iletilen hususların başında yüksek tutarda gelen elektrik faturaları olduğunu dile getiren Fethiye Belediye Başkan Adayı Yüksek Mimar Salih Eroğlu, evlerin çatısına kurulacak solar paneller ile güneş enerjisinden elektrik üretileceğini vurguladı. Fethiye’nin ekonomik ve marka değerini arttıracak projeler hazırlayan Eroğlu; turizm, tarım, ticaret ve diğer sektörlere yönelik projeleri ile halkın takdirini kazanıyor.

 

Destek kitlesi her geçen gün artan Fethiye Belediye Başkan Adayı Salih Eroğlu, sosyal medya hesabından düzenlediği canlı yayınlarda binlerce vatandaş ile buluşuyor. Gördüğü ilgiden oldukça memnun olduğunu söyleyen Başkan Adayı Eroğlu, profesyonel bir anlayışla hazırlanan web sitesinin de en kısa zamanda faaliyete geçeceğini bildirdi. Öte yandan Eroğlu, Nisan ayında Fethiye’de olacağının müjdesini verdi.

 

HER GÜN BİNLERCE MESAJ ALIYORUM

Fethiye Belediye Başkan Adayı Salih Eroğlu, “Fethiye Belediye Başkan Adaylığımı açıkladığım günden bu yana gece gündüz çalışıyorum. İlçemizin katma değerini arttıracak 45 projeyi hazırladım ve bunu vatandaşlarımızla paylaştım. 22 yıldan bu yana Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyorum. Öncelikli hedefim burada edindiğim bilgi ve tecrübelerimi doğup büyüdüğüm Fethiye için kullanmak. Telefonuma ve sosyal medya hesabıma her gün binlerce mesaj geliyor. Destekçilerimin sayısı her geçen gün artıyor. Bu beni çok mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.

 

HALKIMIZIN SORUNLARINI DİNLİYORUM

Sosyal medya hesabından düzenlediği canlı yayınlara binlerce kişinin katılım sağladığını aktaran Başkan Adayı Eroğlu, “Canlı yayınlarda halkımız ile sohbet ediyorum. Bana bölgelerindeki sıkıntıları aktarıyorlar. Bunun yanında projelerime ek olarak önerilerde de bulunuyorlar. Belediye başkanı seçildiğimiz takdirde, Fethiye’yi ortak akıl ile hep birlikte yöneteceğiz. Hiçbir şekilde ayrımcılık ve partizanlık yapmayacağız. Tüm sektörleri ilgilendiren projelerimiz ile ilçemizi üst seviyelere çıkaracağız. Turizmde yapacağımız atılımlarla marka değerimizi daha da arttıracağız. Tarımsal üretime yönelik projelerimiz ile hem mahsul artışı olacak hem de çiftçimiz emeğinin karşılığını alacak. Türkiye’de elektrik faturaları çok yüksek. Evlerin çatılarına kuracağımız solar paneller ile güneş enerjisinden elektrik üretilecek. Kış döneminde sera üreticilerimiz zirai don nöbetinde soba yakıyor. Bu durum yakacak maliyetlerinin artmasına neden oluyor. Agrivoltaik seralar projesi ile seralar, kendi enerjisini üretecek. Böylelikle tarımda verimlilik artacak. Fethiye markamız ile domateslerimiz, organik sebze ve meyve üretimimizde artış olacak” dedi.

 

YABANCILAR MECLİSİ KURULACAK

Başkan Adayı Eroğlu, “Fethiye’de yaşayan İngilizler, başkan adayı olduğum için sorunlarını bana ilettiler. Birçok sıkıntıları var. Aldığımız karar doğrultusunda Fethiye Yabancılar Meclisi kuracağız. Alanya’da bu çalışma 15 yıldır var. En önemli kültür, sanat, müzik, doğa ve sporları festivallerini Fethiye’mizde düzenleyeceğiz. Şimdiden dünya ve Türkiye’de süper starlar ilçemizdeki festivallere katılmanın sözlerini verdiler. Bunun yanında Fethiye’de üreteceğiz. Domatesin başkenti olan ilçemizde üretilen domateslerin salça olarak işlenmesi amacıyla bir fabrika kuracağız. Yine kıymetli bir ürünümüz olan kuzugöbeği mantarı için üretim tesisi kuracağız. Böylelikle istihdam imkanı sağlayacağız. Çiftçimizin mahsulünü değerlendirip, tarım sektöründe marka olacağız. Şehrimize ismini veren Türkiye’nin ilk hava şehidi Tayyareci Şehit Fethi Bey anısına havacılık müzesini yapacağız. Belediyemizin bünyesine yangın ve gezi uçaklarımızı kazandıracağız” diye konuştu.